Bezpieczne ferie z ,, małymi koroniarzami ‘’ - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne ferie z ,, małymi koroniarzami ‘’

W ramach działań bezpieczne ferie, policjanci kieleckiej drogówki podczas obozów dochodzeniowych dla dzieci zrzeszonych w KKP Korona Kielce, przeprowadzą cykl spotkań warsztatowych z różnymi grupami wiekowymi małych piłkarzy dotyczących bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i podczas ferii zimowych.

To już drugie z  pięciu spotkań z małymi piłkarzami , które będą odbywać się podczas ferii zimowych. Tym razem policjantka wydziału ruchu drogowego spotkała się z dzieciakami z rocznika 2009. Zajęcia były podzielone na dwie części. Podczas części teoretycznej, policjantka przeprowadziła z dzieciakami pogadankę na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii.  Mali sportowcy brali aktywny udział w zajęciach i wykazali się świetną wiedzą na temat tego jak wybrać bezpieczne miejsce do zjeżdżania na sankach, gdzie bezpiecznie jeździć na łyżwach oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas jazdy na nartach. W części praktycznej nie mogło zabraknąć odrobiny aktywności, podczas której dzieciaki mogły wcielić się w rolę kierujących pojazdami dzięki miasteczku umiejętności drogowych ,, Autochodzik’’.

                Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom opasek odblaskowych i podkreśleniem roli widoczności pieszych na drogach.

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach