Bezpieczne ferie z małymi koroniarzami - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne ferie z małymi koroniarzami

Od środy 1 lutego Klub Korona Kielce organizuje obozy dochodzeniowe dla dzieci zrzeszonych w KKP Korona, w które włączyli się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podczas obozów funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą cykl spotkań warsztatowych z różnymi grupami wiekowymi małych piłkarzy, dotyczących bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i podczas ferii zimowych.

Ferie już na dobre zagościły w regionie świętokrzyskim, aktywnie odpoczywają również mali piłkarze, którzy biorą udział w obozach zorganizowanych przez Klub Korona Kielce, w które włączyła się również kielecka drogówka. Podczas odbywających się cyklicznie spotkań z małymi sportowcami policjanci przeprowadzą prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i podczas ferii. Spotkania będą podzielone na część teoretyczną, gdzie zostanie poruszona tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie zabraknie również cennych wskazówek jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego odpoczynku. Część warsztatowa, to odrobina aktywności, podczas której starsze dzieci będą mogły zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód, a ci młodsi będą mieli okazję wcielić się w kierujących pojazdami dzięki miasteczku umiejętności drogowych- Autochodzik. Spotkania będą odbywać się do 10 lutego na Kolporter Arenie Kielce, spotkanie inauguracyjne odbyło się w minioną środę. Uczestniczyło w nim 35 osób, które aktywnie włączały się w dyskusję na temat zagadnień w ruchu drogowym oraz wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Mali sportowcy podzielili się również wiedzą jak uniknąć kontuzji podczas zimowych aktywności.

Wczorajsze spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom opasek odblaskowych i podkreśleniem roli widoczności pieszych na drogach.

Opr: MPK

Źródło: KMP w Kielcach