Podsumowanie akcji kieleckiej drogówki pn. „Trzeźwość” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie akcji kieleckiej drogówki pn. „Trzeźwość”

W ramach prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Podstawowym założeniem działań jest eliminowanie z ruchu uczestników będących pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie, a co za tym idzie minimalizowanie powstawania zdarzeń drogowych.

Od 27 stycznia funkcjonariusze kieleckiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość” w ramach których sprawdzili stan trzeźwości blisko 1750 kierujących. Podczas działań ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących, którym policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o ich dalszych losach zdecyduje sąd.

Działania pod nazwą „Alkohol-Narkotyki” są systematycznie przeprowadzane przez policjantów i mają na celu ujawnianie kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jak również pełnią rolę prewencyjną. Prowadzone akcje mają tym samym pełnić rolę zapobiegawczą i uświadamiać kierującym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą nieodpowiedzialna jazda. Alkohol jest jedną z wielu przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie są tragiczne w skutkach.

Opr.. MPK

Źródło: KMP w Kielcach