Bezpieczne ferie z radiem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne ferie z radiem

Wczoraj funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięły udział w radiowej audycji, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.

Podczas audycji policjantki opowiedziały o warsztatach, które będą odbywać się podczas obozów dochodzeniowych dla dzieci, które organizuje Klub Sportowy Korona Kielce od dnia 01.02.2017. Nie mogło również zabraknąć tematyki bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjantki przypomniały o tym, aby przed wyjazdem na zimowisko sprawdzić stan techniczny pojazdu, zabezpieczyć odpowiednio przewożony bagaż oraz zadbać o to, aby pasażerowie byli przewożeni w sposób prawidłowy i bezpieczny tj. najmłodsi w fotelikach, a ci nieco starsi w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Funkcjonariuszki przypomniały również o punkcie kontroli, który znajduje się na parkingu przy ul. Ściegiennego, gdzie w godzinach 06:00-10:00 funkcjonariusze skontrolują stan techniczny autokaru, trzeźwość kierującego oraz sprawdzą wymagane dokumenty.

Wspólne działania policji i lokalnych mediów, w tym także Radia Fama Kielce, mają na celu dotarcie do większego grona odbiorców przez co wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach