W „ Babińcu ” o bezpiecznych feriach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W „ Babińcu ” o bezpiecznych feriach

Dzisiaj funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przeprowadziła spotkanie o bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz rozważnych zabawach podczas ferii w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach.

Od dzisiaj rozpoczynają się ferie zimowe i uczniowie szkół mają teraz bardzo dużo wolnego czasu, ważne jest jednak by spędzili go zdrowo i bezpiecznie. Podczas spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach w tzw. „Babińcu” policjantka kieleckiej drogówki spotkała się z wspaniałym przyjęciem. Dziewczynki bardzo ucieszyły się, że przyjechała do nich policjantka ponieważ zajęcia, które dzisiaj się odbywały były zarezerwowane tylko dla dużych i małych kobietek. Podczas spotkania funkcjonariuszka podpowiedziała jak bezpiecznie spędzić wolny czas oraz gdzie nie można zjeżdżać na sankach oraz ślizgać się na lodzie. Przypomniała również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a dziewczynki mogły wcielić się zarówno w rolę kierujących jak i pieszych.

            Następnym elementem spotkania była rozmowa o pracy kobiet w policji, dziewczynki mogły posłuchać na czym ona polega oraz z jakimi trudnościami można się spotkać. Obejrzały również film „Jeden dzień ze służby świętokrzyskiej policjantki”, a kilka małych kobietek już dziś oświadczyło, że w przyszłości zostaną policjantkami.

            Na zakończenie funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zaprezentowała gesty, które wykorzystuje policjant podczas kierowania ruchem na skrzyżowaniu. Po krótkiej lekcji wspólnie z policjantką małe kobietki kierowały ruchem w rytm muzyki i robiły to równie profesjonalnie.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach