Ruszył punkt kontroli autokarów - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ruszył punkt kontroli autokarów

Dziś, w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w naszym regionie, rusza stały punkt kontroli autokarów, przewożących m.in. dzieci i młodzież podczas zbliżających się ferii zimowych. W otwarciu punktu przy ul. Ściegiennego w Kielcach uczestniczył Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Waldemar Wiedeński oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podinsp. Zbigniew Pokrzywiński.

Dzisiaj rano policjanci drogówki wraz z inspektorami transportu drogowego, korzystając z uprzejmości Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, uruchomili wspólnie stały punkt kontroli autokarów na parkingu przy stadionie piłkarskim na ul. Ściegiennego 8 w Kielcach.

Pamiętajmy!

Jeżeli dzieci i młodzież wyjeżdżają na zimowe obozy, a przewoźnik nie jest nam znany, warto przed wyjazdem skierować taki autokar do punktu kontrolnego gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informują, że stały punkt kontroli autokarów znajduje się na parkingu przy stadionie piłkarskim przy ul. Ściegiennego w Kielcach od dziś do 6 lutego 2017 r. w godz. 6:00-10:00. Jeżeli wyjazd autokaru na zimowy wypoczynek odbywa się w innych godzinach niż podane powyżej kontrolę można zgłosić po nr tel. (41) 349-37-07 lub pod nr 997.

Przypominamy, że dokonanie zgłoszenia chęci sprawdzenia autokaru oraz stanu psychofizycznego kierowcy można dokonać telefonicznie z każdego miejsca. Należy wtedy skontaktować się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformować o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach