Działania kieleckiej drogówki „Trzeźwość” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania kieleckiej drogówki „Trzeźwość”

Od dzisiaj do końca miesiąca stycznia na drogach powiatu kieleckiego prowadzona będzie akcja „Trzeźwość”. Celem działań jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Celem prowadzonych, wzmożonych działań, jest również ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem w/w grupy.

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki podczas pełnienia służby będą kontrolować stan trzeźwości kierujących pojazdami, a także sprawdzać czy nie znajdują się pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu. Działania kontrolno-prewencyjne prowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach mają na celu zwiększanie bezpieczeństwa na drogach. Alkohol jest natomiast jedną z przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie okazują się być tragiczne w skutkach.

Prowadzone akcje mają tym samym pełnić rolę zapobiegawczą i uświadamiać kierującym, jak ogromne zagrożenie niesie za sobą nieodpowiedzialna jazda.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach