Bezpiecznie podczas ferii - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpiecznie podczas ferii

Dzisiaj policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły lekcję o bezpieczeństwie z przedszkolakami z Przedszkola „Zebra Zuzia” w Kielcach. Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić czas podczas ferii oraz dlaczego nie można ufać nieznajomym.

Podczas spotkania w Przedszkolu „Zebra Zuzia” policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, poprzez zabawę, pomogły poznać dzieciom trudne przepisy ruchu drogowego. Najmłodsi dowiedzieli się  gdzie można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, że zawsze należy korzystać z chodnika, a gdy go nie ma poruszać się tylko lewą stroną. Funkcjonariuszki rozmawiały również na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii, przestrzegały przed zamarzniętymi jeziorami oraz wskazywały odpowiednie miejsca  do zjazdów na sankach. Nie zabrakło również  rad dotyczących bezpieczeństwa osobistego, dzieci dowiedziały się dlaczego nie wolno ufać nieznajomym i jak się zachować gdy ktoś taki będzie chciał dać im zabawkę lub słodycze.

Najmłodsi wykazywali się dużą aktywnością podczas spotkania, zadawali dużo pytań oraz zobowiązali się przestrzegać wszystkich rad, które otrzymali od policjantek.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach