Działania "PASY" - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania "PASY"

Jutro od godziny 6.00 do godziny 22.00 policjanci z kieleckiej drogówki będą prowadzić działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, szczególną uwagę zwrócą na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, zarówno przez kierujących jaki i pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzać będą również to, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Kierowcom za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne. Mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne kierowca może otrzymać za przewożenie pasażera niezapiętego w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy również, że pasażer odpowiada sam za siebie i również może otrzymać mandat, jeżeli unika obowiązku zapinania  pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator mandatów karnych przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

 

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach