Śpieszył się na rozmowę o pracę i stracił prawo jazdy - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Śpieszył się na rozmowę o pracę i stracił prawo jazdy

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielce zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 135 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Wczoraj po południu funkcjonariusze kieleckiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się drogą W – 786 w rejonie miejscowości Wielebnów w gminie Łopuszno. W pewnym momencie mundurowi zauważyli zbliżający się z dużą prędkością w ich stronę sportowy pojazd. Dokonany pomiar dał wynik 135 km/h w miejscu gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi. Zapytany dlaczego przekroczył prędkość aż o 85 km/h stwierdził, że śpieszy się na rozmowę o pracę, a jego auto o mocy 225 KM, „bardzo szybko przyśpiesza”. Policjanci ukarali 24 -letniego mieszkańca powiatu kieleckiego mandatem karnym oraz zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przy obecnie panujących warunkach drogowych, każde przekroczenie prędkości może doprowadzić do tragicznych w skutkach  zdarzeń drogowych. Pomimo tego, że może nam się wydawać, ze jezdnia nie jest śliska, a asfalt wydaje się suchy to ujemne temperatury mogą powodować miejscowe oblodzenie. Mniejsza prędkość daje nam szanse na opanowanie pojazdu w przypadku gdy wpadnie on w poślizg.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pomimo licznych apeli nadal zdarzają się kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a tym samym lekceważą obowiązujące przepisy.

 

Opr. MS

Źródło: KMP w Kielcach