Podsumowanie dwudniowej akcji - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie dwudniowej akcji

W piątek i poniedziałek policjanci kieleckiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego ”. Prowadzone systematycznie przez policjantów akcje, mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uświadamianie pieszym i rowerzystom, że w zderzeniu z pojazdem mają minimalne szanse na wyjście z opresji bez szwanku.

W czasie trwania działań mundurowi ujawnili 176 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami i 164 nieprawidłowości ze strony niechronionych uczestników ruchu drogowego. W  87 przypadkach piesi nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, a w 52 przechodzili w miejscach niedozwolonych. Ogółem ujawniono w czasie dwudniowych działań 340 nieprawidłowych zachowań na drodze. Wśród ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierujących znalazły się: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz nieprawidłowe zachowanie w rejonie przejść dla pieszych.

            Celem nadrzędnym prowadzonych działań jest zapobieganie powstawaniu zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz uświadamianie tej grupie, że są szczególnie narażeni na tragiczne skutki kontaktu w kontakcie z pojazdem.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach