Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi

Ponad 20 wykroczeń oraz 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to efekt akcji policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a także mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Funkcjonariusze udaremnili próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali na terenie miasta.

Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Liczne wykroczenia jakich dopuścili się nieodpowiedzialni  kierowcy to: przekroczenie prędkości, nie stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Przewinienia te skutkowały konsekwencjami prawnymi. Mundurowi skontrolowali ponadto stan trzeźwości kierujących.

Podczas przeprowadzonych działań zostało wylegitymowanych  blisko 50 osób, funkcjonariusze skontrolowali 44 pojazdy, spośród których zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli na kierujących 24 mandaty za popełnione wykroczenia.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i rozsądek. Organizowanie wyścigów na drogach publicznych stwarza realne zagrożenie dla wszystkich jego uczestników.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach