Podsumowanie grudniowych działań „ Alkohol – Narkotyki” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie grudniowych działań „ Alkohol – Narkotyki”

W ramach prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol- Narkotyki”. Podstawowym założeniem działań jest eliminowanie z ruchu uczestników będących pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie, a co za tym idzie minimalizowanie powstawania zdarzeń drogowych.

W dniach 5 i 6 grudnia funkcjonariusze kieleckiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Alkohol- Narkotyki” w ramach których przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 648 kierujących, ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących i zatrzymano dwa uprawnienia do kierowania pojazdami. Dwóch z ujawnionych kierujących w przeszłości byli już karani za jazdę pod wpływem alkoholu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Działania pod nazwą „Alkohol –Narkotyki” lub „ Trzeźwość” są systematycznie przeprowadzane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i mają na celu ujawnianie kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jak również pełnią rolę prewencyjną. Prowadzone akcje mają tym samym pełnić rolę zapobiegawczą i uświadamiać kierującym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą nieodpowiedzialna jazda. Alkohol jest jedną z wielu przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie są tragiczne w skutkach.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach