Tragiczny weekend. Zapominamy o bezpieczeństwie ! - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Tragiczny weekend. Zapominamy o bezpieczeństwie !

Po mimo wielu apeli o rozwagę i licznych działań świętokrzyskich policjantów, na drogach naszego regionu w ostatni weekend doszło do kilku tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wielu użytkowników ruchu drogowego ewidentnie ignoruje podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. Brawura, przecenianie własnych możliwości, brak elementów odblaskowych to tylko niektóre z zaniedbań jakie prowadzą do ludzkiej tragedii.

Ostatni weekend na świętokrzyskich drogach nie należał do najbezpieczniejszych. Od piątku do niedzieli na drogach doszło do 11 wypadków w którym 11 osób zostało rannych, a 6 zginęło. Policjanci zatrzymali 34 nietrzeźwych kierujących, doszło również do ponad 100 kolizji drogowych. W 41 przypadkach o swoim bezpieczeństwie zapomnieli również piesi. Zdarzenia do jakich doszło w ostatnim czasie świadczą o tym, że kierujący, piesi oraz rowerzyści zapomnieli o własnym bezpieczeństwie. Nieustąpienie pierwszeństwa, brawura za kierownicą czy przecenianie własnych możliwości w połączeniu z alkoholem, to główne grzechy kierowców. Głównym zaniedbaniem pieszych i rowerzystów jest brak elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po zmierzchu.

Pamiętajmy !!!

Prędkość alkohol  i brawura prowadzi do tragedii nie tylko poszczególnych jednostek, ale jest przyczyną dramatu wielu rodzin, nie tylko ofiar ale również sprawców.

Elementy odblaskowe i oświetlenie roweru nie kosztuje wiele,  a przynosi wiele korzyści płynących z rozważnego ich używania na drodze.

Apelujemy o rozwagę i dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowco! Nie bądź przyczyną ludzkiej tragedii i kieruj się zasadą ,, Spiesz się powoli ‘’.

Rowerzysto! Dbaj o własne bezpieczeństwo.

Jesteś pieszym!  Nie zapominaj o odblasku, minimalny koszt przynosi maksimum bezpieczeństwa.

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach