,,Listopadowy Weekend"-podsumowanie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

,,Listopadowy Weekend"-podsumowanie

Listopadowy świąteczny weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało ponad 1800 policjantów. Od piątku do niedzieli doszło do 5 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 58 nietrzeźwych kierujących.

Podczas świątecznego listopadowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek  czuwali policjanci garnizonu świętokrzyskiego. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę  policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli doszło do 5 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 58 nietrzeźwych kierowców.