Jak radziła sobie „krowa w mieście”? - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jak radziła sobie „krowa w mieście”?

Wczoraj policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach po raz kolejny odwiedziła Szkołę Podstawową w Łagowie. Tam spotkała się z jej uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami by porozmawiać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łagowie często spotykają się na prelekcjach z funkcjonariuszami, zwłaszcza tymi pracującymi w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Tym razem dzieci chciały pokazać policjantce kieleckiej drogówki jakie zasady ruchu drogowego już znają i zaprosili ją na przedstawienie pod tytułem „Krowa w mieście”. Dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli przygotowali wspaniały spektakl o tym jak tytułowa bohaterka, krowa, znudzona życiem na wsi wybrała się do miasta. Tam napotkała jednak duże trudności ponieważ nie wiedziała jak bezpiecznie poruszać się wśród licznych pojazdów. Mogła jednak liczyć na przychylność i pomoc policjanta, który wytłumaczył jej jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Po zakończeniu przedstawienia funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziła kolejną lekcję na temat przepisów ruchu drogowego, wykorzystując materiały profilaktyczno-edukacyjne poprzez zabawę sprawdziła wiedzę uczniów, a towarzyszył jej przy tym ulubieniec dzieciaków Spongebob.

Tak duże zaangażowanie najmłodszych w poznawanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach świadczy, że liczne spotkania w szkołach i przedszkolach prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przynoszą pozytywne efekty i na pewno przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

 

Opr. JŻ

Źródło: KWP w Kielcach