Bezpieczna droga do szkoły - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna droga do szkoły

W czwartek funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji odwiedziła Szkołę Podstawową nr 15 w Kielcach. Podczas wizyty dzieci mogły przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz pod jaki numer należy aby wezwać pomoc.

Funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej odwiedziła  uczniów w Szkole Podstawowej nr 15 w Kielcach. Policjantka w trakcie przeprowadzonych zajęć uczyła najmłodszych jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez niej, którą stroną jezdni należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz przypomniała o konieczności używania elementów odblaskowych. Nie obyło się bez odrobiny aktywności, dzieciaki miały okazję wspólnie z policjantką potrenować ręczną regulację ruchem. Funkcjonariuszka przypomniała numery alarmowe oraz zwróciła najmłodszym szczególną uwagę, że te numery nie służą do zabawy, lecz dzięki nim możemy szybko wezwać pomoc. Dzieciaki zarówno brały aktywny udział w zajęciach i wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na koniec zajęć wszyscy i otrzymali elementy odblaskowe, które są bardzo istotnym elementem podczas poruszania się po drodze w po zmierzchu .

 

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach