Wirtualne skrzyżowania i karta rowerowa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Wirtualne skrzyżowania i karta rowerowa

Wczoraj w Zespole Szkół Samorządowych w Bielinach funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach, przeprowadzili prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Bielinach by pogłębić swoją wiedzę z zakresu przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, zaprosili specjalistów w tej dziedzinie. Prelekcje rozpoczynały się od najprostszych zagadnień, które znają już najmłodsi, czyli zasad przechodzenia przez jezdnię, stosowania się do sygnalizacji świetlnej czy poruszania się właściwą stroną pobocza oraz jezdni w przypadku braku chodnika. Policjanci przypominali i podkreślali znaczenie korzystania z elementów odblaskowych oraz podpowiadali jak powinny one wygląd by spełniały swoją rolę. W dalszej części po omówieni znaków drogowych, gestów policjanta kierującego ruchem oraz pojęcia „uczestnika ruchu drogowego” funkcjonariusze przeszli do trudniejszego zagadnienia. Wykorzystując materiały profilaktyczno-edukacyjne przenieśli się razem z uczestnikami spotkań na wirtualne skrzyżowania. Podczas prelekcji, poprzez wykład i zabawę, uczestnicy poznawali i utrwalali trudne zasady ruchu drogowego, które na pewno przydadzą się im podczas korzystania z dróg. Po zakończeniu prelekcji odbył się również egzamin na kartę rowerową, a wszyscy którzy dobrze się do niego przygotowali uzyskali swoje pierwsze uprawnienia.

Na zakończenie każdego ze spotkań funkcjonariusze przypomnieli numery alarmowe oraz podpowiedzieli jakie informacje należy przekazywać osobom, które odbiorą ich telefon. Prelekcje kończyły się krótkim, zabawnym testem zdobytej wiedzy, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach