Świętokrzyscy Policjanci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Świętokrzyscy Policjanci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzisiaj na terenie Kielc, podobnie jak w innych miastach naszego regionu prowadzona była zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana suma podczas tegorocznej kwesty przeznaczona zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Świętokrzyscy policjanci nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników, którzy licznie zgromadzili się w różnych częściach miast naszego regionu. Zaangażowali się również w akcję zbiórki pieniędzy, pomagając kwestującym. W miastach, w których zorganizowano festyny, odbywały się między innymi pokazy sprzętu policyjnego i technik kryminalistycznych, a także liczne konkursy.

W Kielcach, przy głównym deptaku mundurowi zaprezentowali Miasteczko Ruchu Drogowego, tor przeszkód z alkogoglami, dwa policyjne pojazdy w tym jeden nieoznakowany z wideo rejestratorem, a także pojazd edukacyjny, przeznaczony do nauki przepisów ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy Wielkiej Orkiestry mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w policyjnych radiowozach. Policjanci przekazywali dzieciom, ich rodzicom i opiekunom cenną wiedzę, na temat zagrożeń i bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Na jednej ze scen odbyła się prezentacja mody odblaskowej oraz policyjnej kolędy.

Świętokrzyskich policjantów nie zabrakło także na scenach w kieleckich galeriach. Wśród licznych aukcji, występów artystycznych i wokalnych, mundurowi zorganizowali między innymi miasteczko ruchu drogowego, profesjonalny pokaz kierowania ruchem oraz pokaz mody odblaskowej, a także tor przeszkód z alko goglami i liczne konkursy z nagrodami z zakresu bezpieczeństwa osobistego i w ruchu drogowym.

Jak co roku, poza pilnowaniem porządku w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, świętokrzyscy policjanci aktywnie włączyli się do grona darczyńców. Zwycięzcy, z licytacji do domu, mogli zabrać między innymi policyjne koziołki, unikatowe policyjne kalendarze świętokrzyskiej Policji, a także filiżanki okolicznościowe wydane z okazji 95 - lecia powstania Policji. Jeden z funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach przekazał na licytację pamiątkowy medal za uczestnictwo w Misji Pokojowej w Kosowie. 

W Kieleckim Centrum Kultury odbyła się również licytacja czapki przekazanej przez  Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Jarosława Szymczyka, którą otrzymał od delegacji policjantów ze Stanów Zjednoczonych, przebywających w województwie świętokrzyskim w ubiegłym roku. Przekazana czapka może być  dla kogoś uzupełnieniem istniejącej już kolekcji, albo też zapoczątkować pasję zbierania czapek policyjnych z całego świata. W koncercie "Hity Klasyki", w czasie którego odbywała się licytacja na rzecz WOŚP udział wzięli m.in. Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Rafał Kochańczyk oraz Komendant Miejski Policji w Kielcach mł. insp. Artur Bielecki.

Tradycyjnie nad spokojem i bezpieczeństwem całej imprezy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze zarówno umundurowani, jak i „po cywilnemu” koncentrowali swoje działania głównie w miejscach, w których wolontariusze zbierali pieniądze, przy sztabach orkiestry oraz wszędzie tam, gdzie odbywały się imprezy towarzyszące całej akcji. Mundurowi kontrolowali między innymi czy pieniądze, zbierane są przez osoby do tego uprawnione. W miastach, w których grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, policjanci aktywnie włączyli się w edukowanie uczestników imprez. Już od kilku tygodni spotykali się z wolontariuszami przekazując im wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wszystko to po to, aby akcja przebiegała spokojnie i kwestujący mogli czuć się bezpiecznie.

Praca świętokrzyskich policjantów, podobnie jak w roku ubiegłym przyniosła oczekiwane efekty w postaci braku incydentów podczas trwania zbiórki pieniędzy w ramach wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Opr. MM/AB

Źródło KWP Kielce


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 25.68 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.67 MB)