Językiem migowym o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Językiem migowym o bezpieczeństwie

Wczoraj w Świętokrzyskim Stowarzyszeniu Głuchych „Cisza” w Kielcach funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zorganizowały spotkanie informacyjne dla osób niesłyszących. Przy zaangażowaniu tłumacza języka migowego policjantki przekazały zgromadzonym najważniejsze informacje związane między innymi z możliwością kontaktu z Policją oraz przepisów z zakresu ruchu drogowego.

Mundurowe wyczerpująco odpowiadały na zadawane pytania, które w znacznej części dotyczyły odpowiedzialności w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości, punktów karnych, zapinania pasów bezpieczeństwa, fotelików dla dzieci, nietrzeźwych kierujących, czy właściwego reagowania świadków zdarzenia drogowego. Była to też doskonała okazja do poinformowania zgromadzonych o uruchomieniu przez MSWiA aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, która umożliwia m.in. wyszukanie kontaktu do dzielnicowego.

Głównym celem przedsięwzięcia było między innymi budowanie zaufania środowiska osób niesłyszących do służb policyjnych. Na koniec każdy uczestnik spotkania obdarowany został przez funkcjonariuszki elementem odblaskowym.

Opr.IM

Źródło: KMP w Kielcach