Skrajnej nieodpowiedzialności przykładów kilka - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Skrajnej nieodpowiedzialności przykładów kilka

Wczoraj rano funkcjonariusze kieleckiej drogówki na jednej z ulic na terenie miasta, przyglądali się nieodpowiedzialnym wyczynom kierowców, którzy za nic mieli sygnalizację świetlną. W gronie kierowców ukaranych mandatami znaleźli się nie tylko użytkownicy pojazdów osobowych, ale również kierujący ciężarówkami czy busami przewożącymi osoby.

Policjanci z kieleckiej drogówki otrzymali informację, że na remontowanym odcinku ul. Piekoszowskiej w Kielcach dochodzi często do sytuacji w której kierowcy niestosujący się do tymczasowej sygnalizacji świetlnej, narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo w wyniku którego może dojść do wypadku. W trakcie niespełna pół godziny mundurowi zarejestrowali kilkanaście przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. W kilku przypadkach skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się kierowcy autobusów oraz pojazdów ciężarowych, którzy pokonywali trasę całkowicie ignorując sygnał czerwony na sygnalizatorze.

Przypomnijmy że niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej skutkuje mandatem karnym w kwocie do 500 złotych i 6 punktami karnymi. W skrajnych sytuacji gdy dojdzie do realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjant może zatrzymać kierującemu uprawnienie do kierowania pojazdami.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach