O bezpieczeństwie u Kubusia Puchatka - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie u Kubusia Puchatka

W poniedziałek funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy miejskiej Policji odwiedziła przedszkole Kubuś Puchatek. Podczas wizyty dzieci mogły przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz pod jaki numer należy zadzwonić aby wezwać pomoc.

W związku z rozpoczętym już rokiem szkolnym funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej odwiedziła przedszkolaki z przedszkola Kubuś Puchatek. Policjantka w trakcie przeprowadzonych zajęć uczyła dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych zarówno to z sygnalizacją świetlną jak w przypadku jej braku. Dzieciaki mogły też wcielić się w rolę policjanta kierującego ruchem podczas wspólnej regulacji. Funkcjonariuszka przypomniała numery alarmowe oraz zwróciła najmłodszym szczególną uwagę, że te numery nie służą do zabawy, lecz dzięki nim możemy szybko wezwać pomoc.

Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piękne piosenki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przekazały funkcjonariuszce piękny własnoręcznie zrobiony sygnalizator świetlny wraz z tarczą do zatrzymywania pojazdów.

 

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach