„Bezpieczny przejazd – Szlaban na Ryzyko!" - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Bezpieczny przejazd – Szlaban na Ryzyko!"

Wczoraj w godzinach porannych na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Zagnańsk pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzi działania w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – ,,Szlaban na Ryzyko!".

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki wspólnie z pracownikami Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach podczas trwania akcji uświadamiali kierowcom, jak niebezpieczny może być przejazd kolejowy. Funkcjonariusz podkreślał, że na przejazdach kolejowych to pociąg ma zawsze pierwszeństwo, a kierujący powinien zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować co dzieje się wokół niego. Pieszym przechodzącym przez przejazdy funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa, a dzieci i młodzież przestrzegali przed nierozważnymi zabawami podczas wakacji.

            W ramach akcji wręczano ulotki i broszury informacyjne, a najmłodsi otrzymywali książeczki i malowanki zawierające tematykę przejazdów kolejowych. Jak przyznali sami kierowcy i piesi organizowanie tego typu działań jest bardzo potrzebne, ponieważ w rutynie dnia codziennego zapominają o  zasadach bezpiecznego poruszania się przez przejazdy kolejowo-drogowe.

 

 Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach

  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
  • przejazd kolejowy