Przekroczył prędkość jadąc na ,,podwójnym gazie’’ - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Przekroczył prędkość jadąc na ,,podwójnym gazie’’

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 59 letniego kierującego fiatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Dodatkowo mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Wczoraj około godziny 10:00 policjanci z kieleckiej drogówki patrolowali jedną z tras wylotowych z miasta, pojazdem wyposażonym w videorejestrator.  Ich uwagę zwrócił pojazd osobowy poruszający się ze znacznie większą prędkością niż pozwalają na to przepisy. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierowca osobowego fiata porusza się z prędkością 121 km/h przy dozwolonej 70 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że 59 letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu. 59-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe. 

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach

  • Wykonany pomiar

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.9 MB)