Próbował odjechać. Nie uniknie kłopotów - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Próbował odjechać. Nie uniknie kłopotów

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 24-letniego kierującego, który chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zignorował polecenia wydawane przez policjanta i próbował odjechać.

Wczoraj około godziny 15:00 policjanci z kieleckiej drogówki czuwali nad prawidłowym przebiegiem maratonu rowerowego w pod kieleckich Nowinach. W trakcie zabezpieczenia trasy przejazdu jeden z policjantów zatrzymał kilka pojazdów aby rowerzyści mogli bezpiecznie pokonać wyznaczony odcinek. W tym czasie kierujący BMW całkowicie zignorował polecenie policjanta i postanowił za wszelką cenę uniknąć spotkania z mundurowym. Policjant przekazał informację o podejrzanie zachowującym się kierowcy innym patrolom. Kilkaset metrów dalej kierowca został zatrzymany. W trakcie kontroli okazało się, że pierwszym powodem nieprzemyślanego zachowania 24-latka był brak prawa jazdy, które kierujący stracił w lutym tego roku za jazdę po alkoholu.  Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków i to był drugi z powodów nerwowego zachowania 24-latka. Wstępne badanie wykazało w jego organizmie zakazane substancje. Mundurowi ujawnili w pojeździe dwie porcje suszu roślinnego. Dodatkowo w trakcie czynności w miejscu zamieszkania mundurowi zabezpieczyli kolejne dwie porcje suszu roślinnego. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium a 24-latek do policyjnego aresztu. Specjalistyczne badanie wyjaśni również, czy kierowca BMW był pod wpływem narkotyków.

Policjanci ustalają w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie zakazanych substancji i z jakiego źródła mogły one pochodzić. Dalszym losem 24-latka zajmie się teraz sąd. 

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach