"Światowy Dzień Praw Osób Starszych" - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

"Światowy Dzień Praw Osób Starszych"

Dzisiaj Komenda Miejska Policji w Kielcach wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach współorganizowała festyn pod nazwą „Bawimy się razem i działamy wspólnie” aktywne wakacje w ramach ,,Światowego Dnia Praw Osób Starszych ".

Z uwagi na fakt, iż w czerwcu obchodzimy Światowe Dni Praw Osób Starszych kieleccy mundurowi wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Rodzinie postanowili docenić seniorów, jako grupę społeczną zasługującą na szczególna uwagę ze względu na ich znaczącą role w społeczeństwie.

Głównym założeniem przedsięwzięcia była między innymi współpraca międzypokoleniowa dziećmi z osobami starszymi, polegająca na współuczestnictwie w zabawach na świeżym powietrzu, wymianie doświadczeń, dzieleniu się wiedzą, angażowaniu seniorów na rzecz dzieci, poszanowanie tradycji i wartości, stworzeniu nowych międzypokoleniowych przyjaźni. Dla wszystkich uczestników zabawy organizatorzy przygotowali wiele interesujących atrakcji.

Przy stoisku kieleckich mundurowych, najmłodsi sprawdzali swoje umiejętności manualne oraz logicznego myślenia w układaniu puzzli i łamigłówek. Za swoją zręczność uczestnicy zmagań konkursowych nagradzani byli drobnymi upominkami. Chętnych nie zabrakło do zrobienia odciski śladu linii papilarnych oraz fotografii na policyjnym motocyklu. Nestorzy natomiast mogli zaopatrzyć się w wartościowy materiał prewencyjny traktujący o występujących zagrożeniach  na szkodę osób starszych.

Opr. IM

Źródło: KMP w Kielcach