O wakacyjnym bezpieczeństwie na antenie radia - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O wakacyjnym bezpieczeństwie na antenie radia

W niedzielny poranek kieleccy policjanci wzięli udział w audycji radiowej „ Dzień dobry dzieci ‘’, udzielając najmłodszym cennych wskazówek jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Uczniowie kieleckich szkół podzielili się ze słuchaczami gdzie planują spędzić wakacje i jak się do nich przygotować. Zaproszonym gościom zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa. Komisarz Tomasz Janik - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wyjaśnił młodym ludziom, jak bezpiecznie podróżować, by nie narazić się na niebezpieczeństwo oraz gdzie można sprawdzić autokar, którym będziemy się przemieszczać. Podzielił się też sprawdzonym z własnych podróży sposobem niwelującym ból oparzenia meduzy, jakim jest okład z pomidora. Dodał, że taką technikę uśmierzania bólu, stosują ratownicy medyczni w południowej części Europy.

Aspirant Iwona Miter z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach opisywała zgromadzonym i słuchaczom, dlaczego tak istotne jest, aby przestrzegać znaków informujących o zakazie kąpieli oraz w jaki sposób zachować się w przypadku kiedy odłączymy się od grupy.

Wiecej na:

http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-551/_img/4543

Opr. IM

Źródło: KMP w Kielcach

Foto: Radio Kielce

  • Uczestnicy w trakcie audycji
  • Uczestnicy w trakcie audycji
  • Uczestnicy w trakcie audycji