Kontrola autokaru - ważna sprawa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kontrola autokaru - ważna sprawa

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Kielcach, prowadzą kontrolę autokarów którymi dzieci i młodzież wybierają się na wypoczynek. Przypominamy że punkt kontroli autokarów znajduje się na parkingu przy Stadionie Miejskim na ul. Ściegiennego 8 w Kielcach.

Od 16 maja 2016 roku do 23 czerwca 2016 r. funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 81 kontroli autokarów wyjeżdżających na wycieczki. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na trzeźwość, stan techniczny, podstawowe wyposażenie autokarów oraz czas pracy kierowcy, oraz czy posiadają oni odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do kierowania autokarem.  Funkcjonariusze skrupulatnie podchodzą do kontroli, na 81 skontrolowanych autobusów 3 kierujących zostało ukaranych  mandatem karnym, jak również wszczęto trzy postępowania administracyjne i ujawniono trzy naruszenia na osoby zarządzające firmą transportową.

            Przypominamy, że punkt kontroli autokarów będzie działał do 31 lipca 2016 r. w godzinach 6:00-10:00 przez 7 dni w tygodniu z możliwością przedłużenia terminu w miarę potrzeb.  Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, zadbajmy aby autokar został poddany kontroli. Takie sprawdzenie autokaru pozwoli na wyeliminowanie pojazdów, których stan techniczny jest naganny i zwiększy poczucie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach