Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci

Zbliżający się czas wakacyjnego wypoczynku dla wielu dzieci będzie okazją do zabawy i swawoli najmłodszych mieszkańców naszego regionu. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, policjanci apelują do rodziców i opiekunów by zapewnili swoim pociechą możliwość spędzenia wolnego czasu w odpowiedni sposób.

W ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych w których uczestniczyły dzieci. Dziewięcioletnia rowerzystka potrącona przez pojazd osobowy. W kolejnym zdarzeniu 14-latek poruszający się motocyklem Crossowym zderzył się z pojazdem na jednej z dróg w pod kieleckiej miejscowości. W obu przypadkach nieletni na szczęście z niegroźnymi obrażeniami trafili do szpitala. Pamiętajmy, że w okresie wakacyjnym w przeważającej liczbie przypadków, to rodzice i opiekunowie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci. Jeżeli zapewniamy dziecku możliwość jazdy jednośladem kupując rower, pamiętajmy o wyposażeniu roweru i kasku ochronnym. Miejmy jednak świadomość, iż bez opieki rodzica dziecko może poruszać się po drodze na rowerze mając 10 lat i kartę rowerową, której posiadanie świadczy o znajomości przepisów. Jeżeli zapewniamy możliwość jazdy skuterem lub podobnym pojazdem silnikowym, nasza pociecha też musi być do tego odpowiednio przygotowana.

W okresie wakacyjnego wypoczynku zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci, każdy rodzic i opiekun powinien wiedzieć gdzie i w jaki sposób wypoczywają najmłodsi, by uchronić się przed niebezpieczeństwem utraty zdrowia lub życia.

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach