„Jak się czujesz tak kierujesz – bezpieczna wakacyjna podróż” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Jak się czujesz tak kierujesz – bezpieczna wakacyjna podróż”

W najbliższy piątek na krajowej „siódemce” w miejscowości Tokarnia funkcjonariusze kieleckiej drogówki przeprowadzą akcję pod hasłem „Jak się czujesz tak kierujesz – bezpieczna podróż wakacyjna” wspólnie z ratownikami medycznymi ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oraz Radiem Fama.

W trakcie trwania akcji policjanci będą zwracać szczególną uwagę na podróżujących pojazdami, którzy wybierają się na wakacyjny wypoczynek. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze kieleckiej drogówki będą sprawdzać czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy bagaże przewożone w pojeździe są prawidłowo zabezpieczone jak również w jaki sposób podróżują dzieci.

Mundurowi sprawdzą również stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Celem akcji jest uświadomienie kierującym, jak ważne jest przygotowanie auta do wakacyjnego wyjazdu. Funkcjonariusze kieleckiej drogówki będą udzielać ważnych wskazówek jak bezpiecznie dotrzeć do celu. Ratownicy medyczni ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego będą sprawdzać stan zdrowia poddając ich np.: badaniu poziomu cukru, oraz będą wykonywać pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

            Policjanci wspólnie z ratownikami medycznymi będą uświadamiać kierujących jak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do podróży nie tylko pod kątem sprawności pojazdu ale również samopoczucia zarówno kierowców jak i pasażerów.

Kierowco kierują się rozsądkiem, trzeźwością i odpowiedzialnością.

Pamiętaj! Na drodze nie jesteś sam ,,10 km/h mniej ratuje życie’’

 

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach