W terenie zabudowanym pędził 202 km/h - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W terenie zabudowanym pędził 202 km/h

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 18 –letniego kierowcę pojazdu Alfa Romeo. W terenie zabudowanym gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, nastolatek rozpędził swoje auto aż do 202 km/h. W myśli znowelizowanych przepisów ruchu drogowego kierowca czasowo musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

W minioną sobotę mundurowi z kieleckiej drogówki pełnili służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestartor. Patrolując ul. Ściegiennego w Kielcach policjanci zauważyli osobową alfę romeo, której kierowca zdecydowanie za szybko się poruszał się w terenie zabudowanym. Na drodze gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierujący rozpędził się aż do 202 km/h.

Po chwili funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pędzące auto. Okazało się za kierownicą włoskiego pojazdu siedział 18 –letni mieszkaniec gminy Morawica.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny oraz na jego konto zostały naliczone punkty karne. Dodatkowo nastolatek musiał czasowo przegnać się ze swoim prawem jazdy.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Pliki do pobrania

  • 8.09 MB