Pierwsze uprawnienia zdobyte - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pierwsze uprawnienia zdobyte

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Kielcach, przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach. Najlepsi którzy zdali test wiedzy i poradzili sobie z rowerowym torem przeszkód już niedługo odbiorą swoje pierwsze uprawnienia.

Funkcjonariusze przeprowadzający egzaminy na kartę rowerową zwracają szczególną uwagę na znajomość przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym. ponieważ każde nieroztropne zachowanie ze strony młodej osoby, może zakończyć się powstaniem zdarzenia drogowego. Po zakończeniu testu wiedzy w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach, policjanci omówili z uczniami podstawowe błędy, które popełnili a następnie udali się na egzamin praktyczny – rowerowy tor przeszkód. W tej część egzaminu uczniowie musieli zaprezentować umiejętność jazdy rowerem oraz wskazać podstawowe wyposażenie roweru.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach udowodnili, że posiadają wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz potrafią w praktyce ją wykorzystać, co zapewni im bezpieczną jazdę na drogach.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach