Bezpiecznie w drodze do szkoły - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Najmłodsi chcieli dowiedzieć się, jak wygląda praca policjanta oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Podczas prelekcji uczniowie utrwalili sobie wiedzę z zakresu przepisów ustawy prawo o  ruchu drogowym, zwłaszcza tych dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjantka kieleckiej drogówki przypomniała im między innymi jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika, czy jak wyglądają znaki drogowe, ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących pieszych. Na spotkaniu nie zabrakło również lekcji jak bezpiecznie podróżować samochodem i rowerem. Uczniowie poznali sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem, aby wiedzieć jak się zachować gdy to on stoi na skrzyżowaniu. Funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach opowiedziała również dzieciom jak wygląda służba w Policji oraz zaprezentowała radiowóz.

Na koniec spotkania uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się, jakie informacje należy przekazywać gdy widzą, że np. ktoś chce zrobić coś złego, zauważą pożar czy znajdą osobę, która nie oddycha.  Prelekcja zakończyła się krótkim, zabawnym testem zdobytej wiedzy, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach