Ruch drogowy

Kieleckie działania ,, Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego ” - podsumowanie

Wczoraj funkcjonariusze kieleckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’. Tego typu akcje prowadzone systematycznie przez policjantów, mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uświadamianie pieszym i rowerzystom, że w zderzeniu z pojazdem mają minimalne szanse na wyjście z opresji bez szwanku.

W czasie trwania działań ujawniono 69 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 33 wykroczenia przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym aż 9 popełnionych przez kierujących rowerami. W 21 przypadkach piesi nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, a w 2 przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Rowerzyści w 7 przypadkach nie stosowali się do zakazu przejeżdżania rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych.  Ogółem ujawniono w czasie jednodniowych działań 102 nieprawidłowe zachowania na drodze.

            Celem nadrzędnym prowadzonych działań jest zapobieganie powstawaniu zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz uświadamianie tej grupie, że są szczególnie narażeni na tragiczne skutki kontaktu w kontakcie z pojazdem.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o kierowanie się odpowiedzialnością i rozsądkiem w czasie korzystania z dróg.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach