Dzieci w Ruchu Drogowym - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Dzieci w Ruchu Drogowym

Dzisiaj Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, byli gośćmi w jednej z kieleckich szkół podstawowych, gdzie mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z uczniami klasy III.

Kieleccy policjanci edukowali dzieci, jak należy prawidłowo poruszać się po jezdni w przypadku braku chodnika, oraz jak należy korzystać z przejścia dla pieszych zarówno w przypadku występowania sygnalizacji świetlnej i w sytuacji jej braku. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o obowiązku korzystania z fotelika ochronnego podczas podróży samochodem. Najmłodsi nie zapomnieli również o ważnym znaczeniu noszenia elementów odblaskowych, które obowiązek mają nosić nie tylko dzieci ale i dorośli. Dzięki wspaniałej zabawie dzieci po raz kolejny mogły pogłębić wiedzę z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz rozszerzyć już posiadany zakres informacji o prawidłowym poruszaniu się po drodze.

Finałem spotkania dzieci z policjantami kieleckiej drogówki była prezentacja pojazdów służbowych radiowozu i motocykla, które zakończyło się pamiątkowymi fotografiami.  

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach