Senior w ruchu drogowym. - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Senior w ruchu drogowym.

W Kole Gospodyń Wiejskich w miejscowości Kowala odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Bezpiecznego Seniora, prowadzonej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjantka kieleckiej drogówki po raz kolejny spotkała się z osobami starszymi by porozmawiać z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas prelekcji poruszona została tematyka dotycząca prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, unikania miejsc szczególnie niebezpiecznych, zachowywania szczególnej ostrożności oraz uwagi. Spotkanie wzbogaciła prezentacja multimedialna oraz filmy. Pierwszy z nich pokazywał drogę hamowania pojazdu osobowego oraz ciężarowego, wyświetlony w celu zobrazowania zebranym na spotkaniu z jak wielkim niebezpieczeństwem wiąże się nieostrożne wchodzenie na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poruszyła również zagadnienie konsekwencji jakie za sobą niesie zdarzenie drogowego, po zakończeniu dyskusji na ten temat zebrani mogli obejrzeć film zatytułowany „To był wypadek”, pokazujący między innymi tragedię rodziny, po stracie najbliższej osoby.

Na każdym spotkaniu Akademii Bezpiecznego Seniora podkreślana jest również rola widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjantka kieleckiej drogówki na przykładzie drogi hamowania pojazdów, nakreśliła uczestnikom prelekcji jak bardzo ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Przypomniała również, że pieszy korzystający z elementów odblaskowych jest widoczny dla kierującego z odległości nawet 150 metrów.

W ramach spotkań Akademii Bezpiecznego Seniora funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach promują rozważne i bezpieczne zachowania na drogach. Organizowane wśród osób starszych spotkania mają na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które mogą wystąpić na drodze oraz ich konsekwencji. Podczas takich prelekcji, w trosce o bezpieczeństwo, policjanci rozdają opaski odblaskowe oraz broszury informacyjne.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach