Bezpieczeństwo przedszkolaka bardzo ważna sprawa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo przedszkolaka bardzo ważna sprawa

Policjantów z kieleckiej drogówki odwiedzili przedszkolaków w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sukowie. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego podróżowania i zasad prawidłowego zachowania na drodze.

W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, zarówno w miejscach oznakowanych sygnalizacją świetlną jak i bez jej pomocy, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie, i jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zaprezentowali skutki niezapinania pasów bezpieczeństwa a w rolę aktora wcielił się miś Krzyś. Policjanci kieleckiej drogówki instruowali również najmłodszych jak reagować w sytuacji kontaktu z osobą obcą. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach o bezpieczeństwie, zadawały mnóstwo pytań dotyczących bezpieczeństwa i pracy policjanta.

Finałem spotkania okazała się niespodzianka przygotowana przez prelegentów a był nią policyjny motocykl. Wizytę policjantów opiekunowie uwiecznili pamiątkowymi fotografiami, które trafią do szkolnej kroniki.

 

 

Opr KZ

Źródło: KMP w Kielcach