„ Bajkowe ” bezpieczeństwo - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„ Bajkowe ” bezpieczeństwo

W ramach Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, trwają spektakle poprzedzone rozmową dzieci z policjantami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wczoraj mundurowi z Kielc mówili o bezpieczeństwie na drodze i zasadach bezpieczeństwa w szkole i w domu.

W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś kieleccy policjanci uczyli dzieci, jak należy prawidłowo poruszać się po jezdni w przypadku kiedy nie ma chodnika oraz jak należy korzystać z przejścia dla pieszych zarówno w przypadku występowania sygnalizacji świetlnej i w sytuacji jej braku. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o obowiązku korzystania z fotelika podczas podróży samochodem. Dużym zainteresowaniem zgromadzonych cieszył się eksperyment zaprezentowany przez policjantów, ukazujący jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Finałem spotkania był konkurs w ramach którego, należało ułożyć hasło promujące noszenie elementów odblaskowych.

Dzięki wspaniałej zabawie dzieci po raz kolejny mogły pogłębić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poszerzyć posiadane już informacje o prawidłowym zachowaniu na drodze.

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach