Kierowco nie przeceniaj swoich umiejętności za kierownicą - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco nie przeceniaj swoich umiejętności za kierownicą

W miniony weekend znacznie pogorszyły się warunki na drodze z uwagi na opady deszczu. Na terenie powiatu kieleckiego zaistniało wówczas 7 wypadków i 34 kolizje. Często wpływ na zdarzenia drogowe miała czynnik ludzki, między innymi niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apelują do kierujących, o rozsądek i opanowanie za kierownicą. Chwila nieuwagi, zmęczenie, niekorzystne warunki atmosferyczne, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to tylko kilka przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każde negatywne zachowanie może doprowadzić do utraty zdrowia a nawet życia podczas zdarzenia drogowego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i zminimalizowania wypadków, funkcjonariusze każdorazowo rozpatrują możliwość zatrzymania prawa jazdy kierujących, którzy w lekceważący sposób podchodzą na przestrzegania przepisów ustawy prawa o ruchu drogowym.

W ostatnim czasie doszło do kilku zdarzeń drogowych gdzie sprawca odjechał z miejsca. Pomocni w takich przypadkach są często świadkowie oraz wszelakiego typu monitoring i kamery samochodowe. Dzięki temu wielu sprawców zdarzeń nie uniknie odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze kieleckiej drogówki przestrzegają przed takimi zachowaniami, które nie prowadzą do niczego dobrego a przysparzają tylko dodatkowych kłopotów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apelują o trzeźwości, rozsądek i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

 

 

Opr. JŹ/KZ

Źródło: KMP w Kielcach