Podsumowanie policyjnej akcji quad i cross - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie policyjnej akcji quad i cross

W miniony weekend Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komisariatu IV policji, we współpracy ze Strażą Leśną w rejonach kompleksów leśnych przeprowadzili działania „Quad i Cross”.

W czasie trwania akcji w rejonach kompleksów leśnych skontrolowano 15 kierujących, z których trzech poruszało się na motocyklach crossowych. Wśród ujawnionych wykroczeń znalazły przypadki nieuprawnionego wjazdu do lasu, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Łamania przepisów dopuścili się kierujący quadami motocyklami jak również pojazdami osobowymi. Policyjna akcja przeprowadzona we współpracy ze Strażą Leśną, miała na celu przypomnienie i podkreślenie faktu, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla nierozważnych zachowań miłośników quadów i motocykli crossowych.

W związku z ujawnianymi wykroczeniami w rejonach kompleksów leśnych, parków itp. popełnianych przez kierujących pojazdami podobne działania będą powtarzane cyklicznie celem wyeliminowania nieprawidłowych zachowań, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach