Alkohol, prędkość, pościg i zatrzymanie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Alkohol, prędkość, pościg i zatrzymanie

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 23-latka który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Dodatkowo mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli bo kierował będąc pod wpływem alkoholu.

Na terenie powiatu kieleckiego  na jednej z tras przebiegających przez gminę Górno,  policjanci z drogówki zarejestrowali pojazd poruszający się ze znaczną prędkością. Tuż po godzinie 02:30 w sobotę 23-letni kierujący fordem w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. W miejscowości Cedzyna policjanci postanowili zatrzymać pojazd.  Kierowca forda nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne gwałtownie przyspieszył i nie miał zamiaru się zatrzymać. Policjanci podjęli pościg i próbę zatrzymania mężczyzny w trakcie wyprzedzania forda zauważyli za kierownica młodego mężczyznę który nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po kilkukilometrowym pościgu w miejscowości Leszczyny mężczyzna zjechał na pobocze i postanowił uciekać dalej pieszo w pobliskie krzaki. Po chwili jednak zdecydował się oddać w ręce policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że 23-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że poruszał się pojazdem mając blisko 0,5 promila alkoholu. Swoją ucieczkę tłumaczył tym, że chwilę przed udaniem się w podróż, pił alkohol i bał się konwencji zatrzymania przez policyjny patrol.

23-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe. 

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.36 MB)