Podsumowanie działań „prędkość” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie działań „prędkość”

Wczoraj na terenie miasta Kielce i powiatu kieleckiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania „prędkość”. Głównym celem akcji było uświadomienie kierującym, że przekraczanie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

W czasie trwania działań ujawniono 81 przypadków nie stosowania się do obowiązującego ograniczenia prędkości. Czterech kierujących straciło uprawnienia na 3 miesiące za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista poruszał się z prędkością 138 km/h gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Kielecka drogówka przypomina, że nadmierna prędkość stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla kierujących i pasażerów ale przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie mają szans w zderzeniu z pojazdem.

W celu poprawy bezpieczeństwa i zmniejszania liczby zdarzeń drogowych policjanci będą cyklicznie przeprowadzać tego typu działania.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.91 MB)