Konkurs rozstrzygnięty, najlepsi przeszli do dalszego etapu - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Konkurs rozstrzygnięty, najlepsi przeszli do dalszego etapu

Wczoraj w szkole podstawowej w miejscowości Belno odbyły się eliminacje gminne w ,,Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym’’. O zwycięstwo rywalizowali uczniowie szkół z gminy Bieliny. W tegorocznym konkursie zwyciężyła szkoła ze Huty Starej.

Pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, uczestnicy konkursu BRD zmagali się z rozwiązaniem testów z wiedzy na temat znajomości przepisów w ruchu  drogowym, oraz zasad które obowiązują na skrzyżowaniach. Po rozwiązaniu testów uczestnicy zawodów zmagali się z rowerowym  torem przeszkód, który przygotowali policjanci. 

Najlepsza drużyną w testach wiedzy oraz w sprawnościowej jeździe na rowerze, okazali się reprezentanci  ze szkoły w  Hucie Starej a najlepszym zawodnikiem w kwalifikacji indywidualnej okazała się Wiktoria Gawęcka również z  SP Huta Stara.

Zwycięzcom  gratulujemy życząc dalszych sukcesów w zmaganiach w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w szkole podstawowej w Sukowie.

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach