Policyjna akcja ,,Quad i Cross'' - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Policyjna akcja ,,Quad i Cross''

W najbliższy weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komisariatu IV Policji, we współpracy ze Strażą Leśną przeprowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie kompleksach leśnych.

W związku z zagrożeniami stwarzanymi przez kierujących quadami i motocyklami crossowymi oraz nieprawidłowym użytkowaniem tych pojazdów, kieleccy policjanci wraz ze Strażą Leśną w czasie wspólnie pełnionej służby, będą zwracać szczególną uwagę na kierujących tymi pojazdami. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie nieprawidłowości związane z naruszeniem zasad bezpieczeństwa oraz niszczenia terenów zielonych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruch pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów w lesie jest dozwolony tylko wyznaczonymi drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi może odbywać się tylko wówczas kiedy są one oznakowane znakami dopuszczającymi ruch.

Wspólne patrole pojawią się w rejonie kompleksów leśnych, a kontroli podlegać będą zwłaszcza nieuprawnione wjazdy do lasów, stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagane podczas kierowania pojazdem dokumenty.

Kieleccy Policjanci przypominają, że nieuprawniony wjazd do lasu jest wykroczeniem zagrożonym grzywną. Ponadto miłośnicy quadów czy motocykli crossowych powinni mieć świadomość, że lasy parki i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem do sprawdzania umiejętności poruszania się na tego typu pojazdach.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach