Brawurowa jazda w świąteczny weekend - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Brawurowa jazda w świąteczny weekend

Pomimo iż wielkanocny weekend był spokojniejszy niż w roku ubiegłym, to jednak nie brakowało kierujących, którzy postanowili nadmiernie przekraczać prędkość bądź kierować po alkoholu. 220 km/h na drodze ekspresowej, motocyklem bez uprawnień czy też autem na ,,podwójnym gazie’’ to tylko niektóre przypadki nieodpowiedzialnego zachowania kierowców jakie ujawnili policjanci.

220 km/h z taką prędkością poruszał się 34-latek z Warszawy jadący z rodziną trasą ekspresowa z Cedzyny do Kielc, którego wyczyn zarejestrowali w niedzielne popołudnie policjanci z kieleckiej drogówki.  Kierowca za nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem i punktaki karnymi.

W poniedziałkowe popołudnie jeden z motocyklistów postanowił wybrać się na przejażdżkę trasą  przebiegającą przez Jaworznię  w powiecie kieleckim.  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej policji w Kielcach, zarejestrowali prędkość z jaką poruszał się 35-letni motocyklista. Pomiar wykazał 120 km/h w terenie zabudowanym, dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień na motocykl.  Przejażdżka zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Kolejnym przykładem nieprzemyślanej jazdy był wyczyn kierującego Hondą.  W miejscowości  Górno policjanci ze świętokrzyskiej drogówki zarejestrowali  prędkość  32-letniego  kierującego Hondą. Pomiar wykazał  121 km/h w terenie zabudowanym, dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że kierowca ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna  zakończył   podróż w radiowozie i stracił prawo jazdy.

Nieodpowiedzialne zachowania kierujących  i brak wyobraźni mogło doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.  Brawura nadmierna prędkość i alkohol często prowadzi do tragedii.

 

Opr.  MB

Źródło:  KWP/ KMP w Kielcach

 

Film n


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik n (format flv - rozmiar 6.37 MB)