BEZPIECZNY WEEKEND WIELKANOC 2016 - PODSUMOWANIE - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

BEZPIECZNY WEEKEND WIELKANOC 2016 - PODSUMOWANIE

7 wypadków, 11 rannych bez ofiar śmiertelnych - to podsumowanie czterech świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.

Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali  64 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’, czyli o 40 więcej niż w roku ubiegłym.  Intensywna praca policjantów i  zatrzymanie  tak dużej liczby nietrzeźwych,  miało wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń, jak również zmniejszyła liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera.  Policjanci w trakcie trwających świąt zatrzymali 56 praw jazdy kierującym, którzy zapomnieli o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym.  Za realne stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym  7 kierujących straciło prawo jazdy.  Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano 3 wypadki mniej. Spadła również liczba  rannych – w tym roku było ich 11, w ubiegłym 12. Pogoda była sprzymierzeńcem kierujących warunki atmosferyczne zachęcały do podróżowania.  Mając na uwadze także bezpieczeństwo pieszych po zmroku na drogach województwa świętokrzyskiego  mundurowi ujawnili  7 pieszych,  którzy zapomnieli o elementach odblaskowych.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach