Akcja „Migacz”- podsumowanie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Akcja „Migacz”- podsumowanie

Wczoraj na terenie miasta Kielce i powiatu kieleckiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przeprowadzili działania pod nazwą „Migacz”. Akcja skierowana była do kierujących, którzy nie sygnalizowali lub błędnie sygnalizowali zmianę pasa ruchu lub kierunku jazdy.

Podczas akcji ujawniono 76 przypadków niestosowania się do przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, w tym 8 wykroczeń związanych z brakiem sygnalizowania manewru zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy. W trakcie trwania działań dwóch kierujących wykazało się skrajną nieodpowiedzialnością popełniając wykroczenia dotyczące sygnalizowania skrętu lub zmiany pasa ruchu. Kierowca nissana w trakcie kontroli stanu trzeźwości miał ogromny powód który wprowadził go w zakłopotanie. Wstępne badanie wykazało, że może być pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że miał dużo szczęścia, ponieważ była to śladowa ilość która dopuszczała kierującego do jazdy. Drugi z kierujących poruszał się pojazdem dostawczym bez prawa jazdy ponieważ wcześniej stracił je za przekroczony limit punktów karnych.

Prawidłowe sygnalizowanie podejmowanych przez kierujących manewrów zapewnia zwiększanie bezpieczeństwa, oraz zachowanie płynności ruchu. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach znacznie się nasila.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zwracają się z apelem do wszystkich kierujących, by podczas codziennego korzystania z dróg pamiętali o znaczeniu sygnalizowania zmiany pasa ruchu lub zmiany kierunku jazdy.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach