Jutro działania „Migacz” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jutro działania „Migacz”

Jutro na terenie miasta Kielce i powiatu Kieleckiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzą działania pod nazwą „Migacz”. Policjanci kieleckiej drogówki w czasie akcji będą zwracać szczególną uwagę na kierujących nie sygnalizujących zmiany pasa lub kierunku ruchu, wykonywania manewru wyprzedzania czy omijania.

W najbliższy czwartek policjanci kieleckiej drogówki w czasie pełnienia służby szczególnie sprawdzać będą kierujących, którzy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie wykonywanych manewrów. Popełnianie takich wykroczeń może być jedną z przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, ponieważ prawidłowe korzystanie z kierunkowskazów jest ważną informacją nie tylko dla innych kierujących ale również dla pieszych. Nieczytelny styl jazdy stwarza bowiem zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zbyt późne włączenie kierunkowskazu w tzw. „ostatniej chwili” jest z jednej strony niebezpieczne ponieważ kierujący jadący za nami mają zbyt mało czasu na odpowiednią reakcję, a z drugiej strony może powodować duże utrudnienia w ruchu i jego tamowanie.

Przypominamy, że ustawa prawo o ruchu drogowym w art. 22 ust. 5 mówi jasno: Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy wykonać np. manewr wyprzedzania kierunkowskaz włączamy zanim zaczniemy go wykonywać, dajemy tym samym znać kierującym znajdującym się za nami, tą samą zasadą kierujemy się gdy chcemy zmienić kierunek lub pas ruchu.

Przeprowadzane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach działania mają na celu zwiększenie płynności ruchu na drogach naszego powiatu, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach