Kielecki happening z policyjnym akcentem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kielecki happening z policyjnym akcentem

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyli w happeningu „Obudź w sobie wiosnę” organizowanym przez Radio Kielce. W trakcie happeningu mundurowi propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Policjanci kieleckiej drogówki witając z przedszkolakami wiosnę, przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Najmłodszym przypomniano, że przez jezdnię przechodzi się tylko w miejscach dozwolonych, a po zmroku należy korzystać z elementów odblaskowych. Kolejną atrakcją przygotowaną przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, była wspólna nauka kierowania ruchem drogowym, przy czym wyjaśniano dzieciom co oznacza sygnał zielony i czerwony. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zorganizowanych konkursach i wykazały się dużą znajomością przepisów. Dzieci wzięły także udział w teście ilu przedszkolaków zmieści się w policyjnym radiowozie. Jak się okazało dla wszystkich dzieci wystarczyło miejsca.

Podczas trwania happeningu dzieci głośno i wesoło przywoływały wiosnę a policjanci kieleckiej drogówki zadbali o ich bezpieczeństwo.

Film d


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik d (format flv - rozmiar 5.32 MB)