Jechał 192km/h w trenie zabudowanym - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jechał 192km/h w trenie zabudowanym

Wczoraj przed północą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli kierującego Reanultem, który zdecydowanie za szybko jechał swoim pojazdem. W terenie zabudowanym pędził aż 192 km\h. 33 –latek z podkieleckiej miejscowości czasowo stracił swoje prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym.

Pomimo ciągłych apeli oraz prowadzonych akcji profilaktycznych podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstsza przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, które ryzykują i zdecydowanie przekraczają dozwoloną prędkość.

Do takiej sytuacji doszło wczoraj tuż przed północą w Kielcach na ul. Krakowskiej. Wtedy to, funkcjonariusze z kieleckiej drogówki pełniący służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator zauważyli zbyt szybko jadącego Renaulta. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim i wykonali pomiar prędkości. Wykazał on, że kierowca jadący przed funkcjonariuszami poruszał się zdecydowanie za szybko. W terenie zabudowanym, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość została poniesiona do 70 km/h osobowy Renault pędził aż 192 km/h. Po chwili został on zatrzymany do kontroli, a kierującym okazał się 33 –latek z gminy Sitkówka Nowiny.

W takim przypadku policjanci maja obowiązek zatrzymać kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 33 –latek został ukarany mandatem karnym oraz na jego kontro zostało naliczane 10 punktów karnych.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach             

  • widok z wideorejestratora

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 20.44 MB)